środa, 3 marca 2010

PSP Go









PSP Go

Nie da się ukryć, że premierze PSP Go nie towarzyszyło nawet nie tyle szaleństwo, co chociaż mała wrzawa. Nie było kilometrowych kolejek, nie było zdumiewających wyników sprzedaży. Trudno się zresztą dziwić, bo kupowanie PSP Go przy obecnej polityce cenowej Sony zwyczajnie pozbawione jest racjonalnych przesłanek ekonomicznych. Mimo to, jeśli wierzyć Gamevision, firma znów chce nas przekonać do swoich pomysłów.


Wspomniana strona powołując się na swoje wewnętrzne źródło w Sony donosi, iż korporacja zamierza zorganizować coś w rodzaju ponownej premiery konsoli. Wydarzeniu towarzyszyć by miały spore działania marketingowe i być może obniżka ceny. Czy to jednak pomoże? Śmiem twierdzić, że dopóki gry w cyfrowej dystrybucji nie będą tańsze od tych, które wydawane są na UMD, to nie.

Opis

Wynika, że najnowszy model PlayStation Portable nie jest aż taki mniejszy od poprzenich wersji jakby to mogło się wydawać. PSP Go, dzięki wbudowanemu systemowi Bluetooth, będzie można podłączyć kontrolery od konsoli PS3 (Sixaxis lub Dualshock 3).


Inną nową, na pewno przydatną funkcją, będzie możliwość przeglądania XMB, bez potrzeby wyłączania gry. Więc w trakcie gry bez problemu będzie można zatrzymać ją, skorzystać z możliwości XMB i wrócić do zatrzymanej wcześniej rozgrywki.


Teraz troszkę danych technicznych. Nowa wersja PSP będzie ważyła ok. 158g, jej wymiary to 128mm szerokości, 16.5mm wysokości oraz 69mm głębokości. Zamontowany tam wyświetlacz, o przekątnej 3.8 cali będzie oczywiście w formacie 16:9 o rozdzielczości 480 × 272 pixeli. Jako źródła zasilania będą służyć: bateria Lithium-ion, AC Adaptor (ładowarka) oraz połączenie USB.


Pamięć wbudowana w konsolę to 16GB, ale będzie można oczywiście dokupić kartę pamięci Memory Stick Micro (M2). Niestety PSP Go nie posiada wejścia UMD i wszystkie gry trzeba będzie pobrać z Playstation Store, a nie użyć starych z reszty PSP.

Krytyka

Wciskanie triggerów schowanych pod ekranem jest niewygodne i sprawia, że cała konsola przechyla się w tę i w tę, do czego przyczynia się niewielka masa sprzętu.

Nowością PSP Go jest całkowita rezygnacja z napędu UMD i postawienie na cyfrową dystrybucję.żne konsekwencje dla przyszłości urządzenia.

Po pierwsze starzy urzytkownicy PSP, nie przesiądą się na wersję Go, bo zostaną im gury płytek, z którymi nic nie zrobią.
Po drugie w krajach takich, jak Polska, gdzie idea kupowania czegokolwiek przez internet jest wciąż mało popularna, rezygnacja z fizycznego nośnika danych jest poważną barierą psychologiczną.





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.